Fair Weather Friends „Eclectic Pixels”

9 lipca 2012 § 1 komentarz

Wieść gminna (gmina Gdynia) niesie, że na tegorocznym Open’erze wyobraźnię niedzielnych słuchaczy M83 rozpalało pytanie, czy zespół Anthony’ego Gonzaleza zagra „tę piosenkę z reklamy piwa”. Czeladzko-katowickiemu Fair Weather Friends już na początku kariery wypada życzyć, by nie stali się grupą od „kawałka z oficjalnej reklamy Open’era 2012” czy jeszcze bardziej – od groteskowego, ping-pongowego klipu, który zrobił niemałą furorę w sieci. Bo tak się składa, że utwór, o który mowa, czyli „Fortune Player”, to w tej chwili najmocniejsza rzecz, jaką dał nam electropopowy kwartet. Nie ma żartów – gdy usłyszałem ów singiel w zajawce gdyńskiego festiwalu, zacząłem szukać w pamięci popularnych grup z Pitchforka z białymi Murzynami na wokalu. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po kapitulacji okazało się, że to polski band, nie mniejsze niż odkrycie, że już raz kiedyś to słyszałem (oczywiście chodziło o TEN wideoklip). „Fortune Player”, byt specyficzny w świecie muzyki – z bardziej nośną zwrotką niż refrenem, mistrzowsko zaśpiewany przez znanego z Searching For Calm Michała Maślaka, ma potencjał, by stać się najbardziej pożądanym przez zagranicznych medialnych importerów singlem z Polski. Tak więc ten Pitchfork jest jeszcze możliwy, a i wydaje mi się, że też jakiejś reklamówki, innej niż Open’erowa, się doczekamy.

Tak bezbłędnie rozpoczynająca się EP-ka mogła zanotować efekt śnieżnej kuli i choć pozostałe trzy utwory lokują się o szczebel niżej od największego hitu FWF, nie ma mowy o innym górskim zjawisku – tracącym z czasem na natężenie echu. Weźmy (znowu!) brawurowo poprowadzony wokalnie obraz zagubienia we „Floating”, weźmy niby przeciętne, ale jak fajnym refrenem wybuchające „Mellow Walls” czy wreszcie opowieść o „królowej nocy” w zamykającym całość „All Out”. Naprawdę życzę Fair Weather Friends, by nie spotkał ich kazus M83. Nie tylko dlatego, że po „Midnight City” tłumy miały opuścić Tent Stage. Po prostu odkąd pisałem o pierwszych utworach Much, KAMP! czy Pauli i Karola minęło już zbyt wiele czasu.

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , , , , , ,

§ One Response to Fair Weather Friends „Eclectic Pixels”

  • kleschko pisze:

    Fortune Player jest nawet o kilka szczebli wyżej od wszystkiego, czego mieliśmy okazję posłuchać do tej pory w tym roku, a zostało stworzone w kraju nad Wisłą.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Fair Weather Friends „Eclectic Pixels” at .

meta