Najbardziej irytujące pytanie

5 lipca 2012 § 7 komentarzy

Jeśli czegoś uczy świat muzyki niezależnej, to na pewno tego, że do wszelkich prognoz trzeba podchodzić z dużym dystansem. KAMP!, zachęcony entuzjastyczną relacją kolegi z koncertu zespołu, poznałem na początku 2009 roku. Sam bardzo szybko zacząłem lobbować na ich rzecz, znaczenie łódzko-wrocławskiego tria wzrosło wraz z wydaniem przebojowego singla „Breaking A Ghost’s Heart”, no i we wspomnianym 2009 zdążyłem jeszcze spóźnić się na ich koncert na Open’erze. W 2010 r. do sieci trafiają „Heats” i „Distance Of The Modern Hearts”, wczorajsi sceptycy dziś są już szalikowcami grupy, wreszcie udaje mi się zobaczyć ich na żywo – pozytywne oceny gigów KAMP! znajdują potwierdzenie, i pojawia się temat pierwszego longplaya. Od tamtego czasu płyty jak nie było, tak nie ma (wyszło jeszcze świetne „Cairo”), a Tomek, Radek i Michał robią remiksy dla innych artystów. Niezliczoną ilość remiksów. Don’t take me wrong – świat klubowy rządzi się swoimi prawami, a i tych przeróbek na papierze pewnie aż tyle nie było. Po prostu kontrast między oczekiwaniami a kolejnymi wydawnictwami, dla przeciętnego słuchacza jednak drugorzędnymi, jest ogromny. Największą furorę zrobił ostatnio remiks piosenki Brodki, „Dancing Shoes”, który pobudza wyobraźnię, jak mocne rzeczy mogą się ukazać na polskim rynku, gdy dobrzy producenci spotkają dobrą wokalistkę.

Pytanie o najbardziej wyczekiwany debiutancki krążek w polskiej alternatywie doczekało się nawet osobnej frazy w Google – „kamp kiedy płyta” wypluwa 146 tys. wyników. Nie bierzcie na poważnie nagłówków triumfalnie obwieszczających „Pierwsza płyta KAMP! we wrześniu tego roku!”. Pomijając, że czas minął (w tamtym newsie jest mowa o wrześniu 2011 r.), u źródła można było usłyszeć już kilka dat. W trochę innej sytuacji jest zespół Plug&Play, który, co ciekawe, spotkał się koncertowo z KAMP! na tym samym Open’erze, w 2009 roku. Debiutancki longplay lublinian już się ukazał. Problem polega na tym, że „Why So Close?” wyszło w formie internetowego, bezpłatnego streamu, a odpowiedź na pytanie o fizyczny nośnik pozostaje głucha. Zespół nie tylko boryka się z wydawniczym patem, przez Plug&Play już po raz kolejny przetoczyły się zmiany personalne. W klimacie charakterystycznego dla tego środowiska permanentnego kryzysu ostatnio pojawił się klip do pierwszego singla z płyty, do „Alice From The Stars”.

Na tym z kolei video możecie zobaczyć, jak wygląda polski niezal od kuchni.

Zabrzmiało być może trochę z przekąsem, ale nie ma co udawać, że wszystko idzie lekko, łatwo i przyjemnie. Koniec końców na wysokości promowania drugiego singla z płyty, „You Are My Radio”, muzycy dzielą się ze światem klipem do pierwszego. I choć Plug&Play z KAMP! różni wiele, podobieństw jest także sporo. Zwłaszcza, gdy pomyślimy o tym, że zarówno jedni, jak i drudzy dostają już torsji na pytanie „kiedy płyta?”.

Advertisements

Tagged: , , , , , , , , , , , , ,

§ 7 Responses to Najbardziej irytujące pytanie

 • kleschko pisze:

  Pamiętam Kamp! z Off-a . Jeden z najlepszych koncertów edycji 2011. W Lublinie swego czasu tez dali świetny popis. Remix Brodki to jak dla mnie najlepszy polski utwór tego roku.

 • kleschko pisze:

  Jak by nie patrzeć to skład mało znany. Bez płyty w końcu. Byłem Lublinem rozczarowany – frekwencją na tym koncercie i na cyklu Warm-up w Disco Fever. Studenckie miasto. Łódź też była martwa. Za sprawa DOMU coś się dzieje. Te zjawiska, jako drugie mam tu na myśli Warm-up wydawały mi się porównywalne. Oby się nie okazało, że Kubi też pompuje balon, który lada dzień pęknie.

  Jakiś smutek czuje do tej pory po tym co mi napisałeś w innym miejscu. chyba popełnię jakiś tekst o tym.

  Jesteś na Innych Brzmieniach? Może coś spijemy razem?

 • kleschko pisze:

  Takie coś na szybko znalazłem z te go koncertu. Wstęp do Heats!

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Najbardziej irytujące pytanie at .

meta