Gdzie oni są?

20 Sierpień 2010 § Dodaj komentarz

 

Czym się teraz zajmują? Jak wygląda ich życie? „Oni”, czyli ludzie dla nas niemal zupełnie anonimowi, którzy jednak na pewnych etapach naszego życia odegrali istotną rolę, nawet jeśli wówczas tego tak nie postrzegaliśmy.

W dzielnicy, w której mieszkam jest sklep z (obecnie) częściami elektronicznymi. Kiedyś można było kupić tam sprzęt grający, no i przede wszystkim po prawej stronie od ówczesnego wejścia mieścił się kącik z kasetami. Przeszklona półka z wydawnictwami hip-hopowymi była czymś, co wywoływało efekt wielkich oczu. Pod koniec podstawówki regularnie odwiedzaliśmy nowo odkrytą ziemię obiecaną i sprzedawcę, dla którego byliśmy być może najlepszymi klientami jakich miał. Do dziś pamiętam jego twarz. Któregoś razu stał za ladą z miną mordercy (chyba nie była to praca jego marzeń, nie pamiętam go jako wesołka, choć cierpliwie znosił nasze częste „naloty”) ze wzrokiem wbitym w telewizor zawieszony nad głowami kupujących. Leciała jakaś rozkrzyczana kreskówka. Strasznie anegdotyczna sytuacja (cóż, jako małolaci jeszcze nie znaliśmy uczucia zarobkowania, tym bardziej robienia czegoś, czego się szczerze nie lubi). Na tej małej przestrzeni realizowało się szczęście nastolatka, choć przecież wypatrywanie nowych albumów, kupowanie ich było raczej zadowoleniem, gdy spojrzeć na to teraz. Wtedy jednak wokół takich spraw kręcił się cały sens dnia, a zatem i życia.

Nie ma już przeszklonej półki z albumami, nikt już nie kupuje kaset, nie wiem co robi ten człowiek. Każdy z nas takich ludzi, którzy dołożyli cegiełkę do tego, kim byliśmy lub kim jesteśmy teraz znał przynajmniej kilku.

Dedykowane Damianowi.

Advertisements

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Gdzie oni są? at .

meta