Crab Invasion „Crab Invasion”

12 lutego 2010 § Dodaj komentarz

Zespół dotąd niemal zupełnie anonimowy na przestrzeni zaledwie kilku dni staje się żelaznym punktem mojej playlisty (gdy świetnych wydawnictw wokół pełno) i kasuje bardzo entuzjastyczny feedback od ludzi zajmujących się pisaniem o muzyce alternatywnej. A to wszystko za sprawą pięciu piosenek, którym po stronie plusów na pewno nie można zanotować profesjonalnego brzmienia.

Mimo że łączy nas to samo miasto, to do lutego nie wiedziałem nic o ich istnieniu. Trójka muzyków, zestaw najbardziej tradycyjny (gitara, bas, perkusja) i zamiłowanie do klasycznego indie (czyli bynajmniej nie „okładkowego”). Efekt? Fantastyczny. Oparte na powtarzających się motywach „Moth Guide” zakręciło mną strasznie – ilość odtworzeń tylko tego kawałka dobiega aktualnie dwudziestki, enigmatyczne, zamykające całość „The Boat” niezmiennie intryguje i uzmysławia jaki potencjał drzemie w muzykach z Lubelszczyzny, z kolei „Stuck in Universe” rozbraja klimatem i pozorną niechlujnością. To zdecydowanie najlepsze utwory na omawianym demie, ale i w dwóch pozostałych kawałkach są świetne momenty – „Traffic” punktuje końcówką (od 3:27), a „Psychodad” współgraniem partii wokalnych El Cascadora i Too Old’a. Trzeba jednak przyznać, że czasami wokal, jak i angielski nie przekonywują. Odrobinę razi też wyczuwalne rozdarcie między graniem mocniejszym, krwisto rockowym a bardziej lajtowym, alternatywnym, ale to przecież dopiero początki, panowie mają jeszcze czas, by okrzepnąć. Osobną kwestią jest brzmienie – jak będą środki, to zapewne i ono się polepszy. I nie chodzi o wypolerowanie dźwięków dobiegających z gitar czy bębnów, ale o nadanie im większej wyrazistości, dynamiki. Na pewno muzyka Crab Invasion na tym by zyskała.

Na polskiej scenie debiutuje ostatnimi czasy coraz więcej bardzo dobrych zespołów, co niezmiernie cieszy. W przypadku Crab Invasion cieszy również to, że potwierdza się stara prawda – opakowanie jest ważne, ale jeszcze ważniejsza jest treść. Panie i Panowie, pojawił się nieoszlifowany diament, wymarzony band dla każdego producenta z wyobraźnią.

Reklamy

Tagged: , ,

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Crab Invasion „Crab Invasion” at .

meta