Polskie rozmaitości (4) – AXMusique, Michell Phunk

3 października 2009 § 3 Komentarze

 

Tym razem na tapecie rozmaitości w obrębie muzyki elektronicznej. Brennnessel to polski, coraz śmielej rozwijający skrzydła netlabel założony przez muzyków Kamp!. Oprócz produkcji najbardziej znanej formacji, katalog wytwórni stanowią nagrania także innych, początkujących artystów, a – co może stanowić dodatkową zachętę – cały materiał zamieszczony na witrynie Brennnessel’a jest do odsłuchania/pobrania całkowicie za darmo i legalnie.

AXMusique „AXMusique” [EP]

Notka od wydawcy zajawiała bardzo smakowity, muzyczny kąsek, ale wiadomo, że takowe trzeba zawsze dzielić przez trzy i faktycznie, ciężko dopatrzyć się na EP-ce łodzian obecności wszystkich gatunków, o których mowa była w mailu. Nie zmienia to jednak faktu, iż „AXMusique” zawiera dawkę przebojowej, trzymającej przyzwoity poziom elektroniki, która jest w stanie wprawić ciało w taneczny pląs. W szufladkowaniu tych rejonów muzyki nigdy nie czułem się mocnym zawodnikiem, ale generalnie rzecz dzieje się na styku breakbeatu, minimalu i house’u. Najznamienitszym reprezentantem wydawnictwa jest ponad siedmiominutowe „Lane” z fajnym bitem i zapadającym w pamięć zaśpiewem, ale pozostałe trzy kompozycje – „STS”, „Tore nade” oraz „Faith” – wiele mu nie ustępują. Przyjemna EP-ka, choć swoich szefów, puszczających w świat kolejne hity nie przebili.

Michell Phunk „My electric emotion”

Tu już nie jest tak dobrze. Na longplayu, który zapowiadany był jako kombinacja electro i french house’u brakuje wyróżniającego się od reszty kawałka, przeboju, „My electric emotion” to raczej zestaw mniej lub bardziej (z przewagą tych pierwszych) wpadających w ucho melodii. Co jednak jeszcze bardziej odznacza się in minus to fakt, iż niektóre ścieżki za bardzo przypominają części składowe utworów dużo bardziej znanych wykonawców, np. „Tonight” a „Spacelab” Kraftwerka. To wszystko razem sprawia, że przeszło 48 minut muzyki zgromadzonej na albumie wolę puścić w niepamięć i życzyć na przyszłość, kryjącemu się pod pseudonimem „Michell Phunk” Michałowi Biernackiemu bardziej owocnych sesji z komputerem.

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , ,

§ 3 Responses to Polskie rozmaitości (4) – AXMusique, Michell Phunk

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Polskie rozmaitości (4) – AXMusique, Michell Phunk at .

meta