Ra Ra Riot „The Rhumb Line”

20 września 2008 § 1 komentarz

Jeśli szukacie muzyki, która pomoże Wam uporać się z nadchodzącą jesienią, tudzież dyskretnie wpisać się w tę porę roku oświetlając coraz krótsze i ciemniejsze dni, to jesteście w dobrym miejscu.

Nazwa zespołu jest myląca, podobnie jak motoryczne wejście basu w otwierającym całość „Ghost Under Rocks”. Muzykę zespołu z Syracuse charakteryzuje łagodność, subtelność, melancholia, ale również młodość, uśmiech, radość. Tak więc nie The Hives, ale raczej Guillemots, Belle and Sebastian czy Vampire Weekend. Weźmy mój ulubiony utwór na płycie „Winter ‘05″. Prowadzony przez partię skrzypiec i wiolonczeli, osadzony na dostojnym rytmie perkusji (i ledwie słyszalnych talerzach), kruchy wokal wyśpiewujący słowa: „If you were here / Winter wouldn’t pass quite so slow / And if you were here / Then I’d have a choice to live not be alone”, pod koniec pojawiają się świąteczne dzwonki… Urzeka zwiewność oraz lekkość wykonania „Suspended In Gaffa” Kate Bush, ale mamy też na tym longplayu piosenki dynamiczniejsze, jak „Dying Is Fine”, „Too Too Too Fast” z wyraźnie wyeksponowanymi klawiszami oraz basem lub wspomniane „Ghost Under Rocks”, najbardziej żarliwie zagrany utwór na płycie.

Wątpię jednak, że debiut Ra Ra Riot załapie się do mojego zestawienia najlepszych płyt roku. Całkiem sympatyczne to granie, ale to za mało, bym za kilka lat wspominał „The Rhumb Line” w szczegółach (zapewne w pamięci pozostanie „Winter ‘05″, MOŻE coś jeszcze). Uczciwie trzeba jednak przyznać, że kilku zachodnich recenzentów oceniło ten longplay całkiem nieźle, więc zapewne i wśród Was znajdą się fani takiego grania. Nie odradzam.

Posłuchaj

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , , , , , , ,

§ One Response to Ra Ra Riot „The Rhumb Line”

  • Radek Oryszczyszyn pisze:

    Przesłuchałem album, piosenka o zimie rzeczywiście wyjątkowa. Pomysł ze smyczkami moim zdaniem nieco zbyt nachalnie eksploatowany. Miłe dla ucha melodie, rzekłbym, aż zbyt łagodne, tak lekko przepływające, że poza błogością niewiele pozostaje. Więc podzielam Twoje zdanie. Pozdrawiam.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Ra Ra Riot „The Rhumb Line” at .

meta