Festiwal Muzyki „Strefa Inne Brzmienia. Lublin-Lwów”, 11 – 20.07.2008

1 lipca 2008 § Dodaj komentarz

Z nieskrywaną satysfakcją zapowiadam i polecam Wam festiwal w moim rodzinnym Lublinie. W ciągu kilku dni wystąpią polscy i zagraniczni wykonawcy z największą gwiazdą na czele, zespołem Morcheeba. Na sam koniec zaś dubeltowy finał – darmowy koncert Voo Voo, Kairos i Haydamaky w Kozim Grodzie oraz dzień później we Lwowie.

Festiwal wpisuje się idealnie w dążenia Lublina do zdobycia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć występy wielu świetnych polskich wykonawców. Wystąpią: Voo Voo, Wojciech Waglewski wraz z synami Fiszem i Emade oraz w oddzielnym koncercie z Maciejem Maleńczukiem, Martyna Jakubowicz, Osjan, Marcin Masecki Trio, Kroke, EMPE3, Motion Trio, Trebunie-Tutki i Kairos. Barwy międzynarodowe będą reprezentować: Jamajczycy z The Twinkle Brothers, nujazzowy Club des Belugas z Niemiec, Haydamaky oraz największa gwiazda festiwalu, Morcheeba.

Myślę, że czytelnikom mojego bloga nie muszę przybliżać sylwetki tego zespołu i krótką wzmiankę czynię jedynie z dziennikarskiego obowiązku. Londyński band, to dziecko braci Godfrey, Paula i Rossa. W latach 90 tworzyli oni wraz z m.in. Portishead czy Massive Attack nurt, który zapisał się w historii muzyki pod nazwą trip-hop. Na trzeciej płycie nastąpił radykalny zwrot w twórczości kapeli i pierwszy tak wielki sukces na skalę światową – pogodny utwór „Rome Wasn’t Built in a Day” szturmował listy przebojów. Czwarta płyta „Charango”, to jeden z najlepszych albumów pop XXI wieku. Trzeba uczciwie zaznaczyć, że znakiem rozpoznawczym Morcheeby przez wiele lat była obdarzona niebiańskim głosem wokalistka Skye Edwards, która jednak odeszła z zespołu w 2003 roku. Przez następne lata i albumy jej miejsce próbowały zastąpić różne artystki, ostatnio Francuzka Manda.

Koncerty odbędą się na Rynku Starego Miasta i dziedzińcu u Dominikanów. Bilety w cenach 22 i 99 zł (Morcheeba) do nabycia m.in. w Empikach, Media Markt lub przez www.ticketpro.pl . Więcej szczegółów (m.in. program warsztatów towarzyszących imprezie, wystaw i paneli dyskusyjnych) na http://www.innebrzmienia.pl/ .

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Festiwal Muzyki „Strefa Inne Brzmienia. Lublin-Lwów”, 11 – 20.07.2008 at .

meta