Mixtape’y – The Hood Internet i Neon Neon

8 marca 2008 § Dodaj komentarz

 

Wśród ciekawych krążków ostatnio posucha, toteż chciałbym polecić Wam dwa arcydobre mixtape’y. Ich wydanie datuje się na 2007 rok, ale dopiero teraz trafiły w moje ręce i co tu dużo mówić, tak imprezowego materiału ostatnio brakowało. Dodatkowo obydwa można pobrać całkowicie za friko!

The Hood Internet „The Mixtape Volume One”

Nie odkryję Ameryki stwierdzeniem, że muzyka dzieli się przede wszystkim na dobrą i złą, ale ten mixtape dobitnie to uświadamia. O co chodzi. Jest to mash-up, czyli bierzemy dwie różne piosenki i miksujemy ze sobą. Tutaj ponadto cała zabawa polega na tym, iż autorzy zmiksowali mainstreamowych wykonawców hip hopowych i R’n’B pokroju Lil Wayne’a czy Tha Game z artystami z kręgu muzyki alternatywnej – Modest Mouse, Battles lub Justice. Efekt jest P O W A L A J Ą C Y, a wilcza część mash-upów to prawdziwe perełki. Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że większość piosenek pochodzi z zeszłego roku, tak więc jest i przebojowo i na czasie. Chcesz usłyszeć, jak brzmi połączenie TLC z Led Zeppelin [sic!]? No to chwytaj.

Neon Neon „Mixtape”

To z kolei kompilacja zawierające artystów, którzy mniej lub bardziej zainspirowali powstanie nowej kapeli Gruffa Rhysa, lidera Super Furry Animals. Gruff dostarcza w Neon Neon głosu, a muzyką zajął się Boom Bip, który to jest właściwym autorem tego mixu. O idei (skądinąd nieprzeciętnej), która zrodziła powstanie tego zespołu będzie okazja powiedzieć, gdy już ukaże się debiutancka płyta (na dniach). Nota bene na tym tanecznym, electropopowym mixtapie znalazły się dwie piosenki, które pojawią się również na „Stainless Style”, w tym hitowa „Raquel”. Resztę stanowi przekrój wykonawców, których nigdy nie podejrzewalibyście o inklinacje taneczne (Neil Young, Paul McCartney, Tears for Fears), którzy sami eksplorowali obszary elektroniki (Kraftwerk), wreszcie muzycy soulowi (m.in. Prince). Tym bardziej uderza spójność materiału i ogromna przebojowość. Całość możecie znaleźć pod tym adresem.

 

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Mixtape’y – The Hood Internet i Neon Neon at .

meta